середа, 26 жовтня 2016 р.

Друзі, ви уявляєте собі, що 7% території України – це сміття?


Звалища приблизно дорівнюють площі Данії або ж 14-тьом Києвам! За різними підрахунками, по всій країні їх аж 30 тисяч. І це – справжня проблема.

По-перше, вона з’явилася через халатність будь-якої міської влади до цього питання. Для багатьох можновладців воно не першочергове, сміття ж нікому не заважає, на перший погляд. Та друге глибинна причина – це загальне ставлення українців до сміття. Деякі люди вважають, що платити за його утилізацію – зайве, сортувати – не потрібно, ба більше, навіть прибирати після відпочинку на природі – не варто. Це дивує мене.

Уявіть собі, що зі смердючого смітника можна зробити квітучий парк. І я не жартую!

У 1920 році британці, що за Мандатом Ліги Націй керували Землею Ізраїльською, створили перше сміттєзвалище у Тель-Авіві. Місто було ще молоде, усього 15 років. Місце для смітника обрали зручне, у долині між двома річками. Минали роки, Тель-Авів розрісся, звалище теж стало гігантським та почало викликати великі проблеми. По-перше, страшенний сморід заважав жити усім людям поблизу, а по-друге – тисячі чайок прилітали пообідати рештками їжі. Поблизу смітника знаходяться авіашляхи аеропорту імені Бен-Гуріона, тож птахи, що літали ними у величезній кількості, ставили авіаперевезення під небезпеку.

У 2004 уряд Аріеля Шарона вирішив покласти край сміттєвому жахіттю та створити на його місці справжній екологічний оазис.Знадобилися роки праці, утім зараз на місці звалища – чудовий парк, який, до речі, назвали на честь прем’єра, який повірив у цю ідею і виділив чималі кошти з бюджету.

Зараз красень-парк Аріеля Шарона викликає тільки захват. З нього відкривається приголомшуючий панорамний вид на Тель-Авів. Тут ростуть інжири та оливки, в прозорому штучному озері плавають білі та блакитні лотоси, буяє зелень. По завершенню цей об’єкт за розмірами стане втричі більшим за гордість Нью-Йорка – Центральний парк. Останні екологічні технології дозволили зробити так, що навіть десятирічний запах сміттєзвалища просто зник. Тепер це місце для відпочинку одне з найулюбленіших серед ізраїльтян.

Досвід перетворення звалища на парк зараз намагаються запозичити безліч країн. Тим більше, такий проект приносить чималі кошти. Я впевнений, подібне легко можна втілити і в Україні. Волонтери займаються такими речами, та глобального проекту – немає, тож ентузіастам варто замислитись над цим. Українці мають переглянути своє ставлення до сміття, бо інакше наступним поколінням буде надзвичайно важко жити на цій землі.

Немає коментарів:

Дописати коментар