четвер, 13 липня 2017 р.

Друзі



Друзі, сьогодні виповнюється 79 років всесвітньо відомому українському композитору Мирославу Скорику.

Мирослав Михайлович народився у Львові 13 липня 1938 року. Його батьки були представниками української інтелігенції. Дідусь Скорика, Володимир Охримович, був відомим українським фольклористом, громадським та політичним діячем. А бабуся Олена Крушельницька-Охримович була рідною сестрою відомої оперної співачки Соломії Крушельницької. Батько Мирослава - Михайло - навчався у Віденському університеті, був високоосвіченою людиною. Часто на сімейних вечорах разом з мамою Михайла вони грали – він на скрипці, вона – на фортепіано. Тому у музику Скорик закохався з самого дитинства. До занять музикою Михайла заохочувала сама Соломія Крушельницька – за її порадою він вступив до Львівської музичної школи-десятирічки.

У 1947 році родину Скориків було репресовано та вислано в Сибір. Але й там Михайло продовжував займатись музикою – вчився гри на фортепіано в учениці легендарного композитора Сергія Рахманінова.

Лише через 7 років родина змогла повернутися до Львова. Він підготувався і вступив до Львівської державної консерваторії. Мирослав Михайлович грав в студентському оркестрі, організував ВІА «Веселі скрипки», для якого писав естрадні пісні. Його дипломною роботою стала кантата «Весна» на слова Івана Франка. У 1963 році Мирослав Скорик став наймолодшим на той час членом Спілки композиторів України, разом з тим і наймолодшим педагогом у консерваторії. У свої 25 він спершу викладав у Львівській, а з 1968 року і в Київській консерваторіях.

1964 рік став знаковим для Мирослава Скорика. Тоді він написав музику до стрічки Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Вона зчинила справжній фурор і Мирослав Михайлович враз став відомим композитором. Згодом з музики до фільму виник один з найвідоміших творів композитора - «Гуцульський триптих» для симфонічного оркестру.

Мирослав Скорик – яскравий талант, композитор, якого знає увесь світ. В його доробку безліч чудових творів : опери, балети, концерти (для оркестру, для віолончелі з оркестром, 3 фортеп’янові, 2 скрипкові). Найголовніше – він закладає у свою музику той самий неперевершений український колорит і вдало поєднує його із сучасним звучанням.

Скорик – єдиний в Україні композитор, який пише знакові віолончельні концерти. За Концерт №1 він був удостоєний Державної премії України ім. Т. Шевченка в 1987 році. А через майже 30 років відбулася світова прем’єра Другого Концерту для віолончелі з оркестром. Крім цього, Мирослав Михайлович ініціатор і співзасновник багатьох міжнародних музичних фестивалів, серед яких «Музика українського зарубіжжя», Дні американської й української музики у Львові, «Пам'яті жертв голодомору – композитори України», Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти».

Від усього серця я вітаю Мирослава Михайловича із Днем народження! Бажаю довгих років життя, міцного здоров’я та натхнення для написання нових творів.

Немає коментарів:

Дописати коментар