середа, 16 листопада 2016 р.
Найпрекрасніша Баттерфляй, неперевершена Аїда, єдина Джоконда.
Так називали одну з найвидатніших оперних співачок світу, чудову українку Соломію Крушельницьку. Рівно 64 роки тому її не стало, та пам’ять про цю видатну жінку ми з вами, друзі, маємо пронести крізь віки.
Вона народилася на Тернопільщині у родині священника. Співати почала ще у дитинстві, її голос був надзвичайно сильним для юного віку. Вперше виступила перед публікою, коли їй було всього 10. Прекрасна Соломія завжди розвивала свій дар, пішла вчитися у Львівську консерваторію. Не забарився і її дебют на оперній сцені. 15 квітня 1893 року вона зіграла роль Леонори у виставі італійського композитора Гаетано Доніцетті "Фаворитка" на сцені Львівського міського театру Скарбека.
Вдосконалювати вміння українка поїхала до Італії. Там вона вчилася у кращих професорів, вивчила 8 іноземних мов, із виступами об’їздила пів світу. Та щороку поверталася поспівати на Батьківщину, де, як кажуть, гріли навіть стіни. Більше того, не зважаючи на надзвичайну популярність у всьому світі, співачка завжди пам’ятала про своє походження, та виконувала на біс лише українські пісні.
Найвідомішою оперою Соломії Крушельницької стала "Мадам Баттерфляй". Після прем’єри публіка сім разів викликала акторів і композитора на сцену. Після дійства автор твору Пуччіні надіслав українці свій портрет із написом: "Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй".
Крушельницька була неймовірним професіоналом та абсолютно працелюбною людиною. У день виступу, шануючи голос, вона ні з ким не розмовляла. А у театр приїздила за 2 години до вистави й сама себе гримувала. У неї не було жодної «зіркової хвороби», ні натяку на гординю чи марнославство.
Зірка опери не зважала на залицяння шанувальників-багатіїв, одружилася із простим італійським адвокатом. Після його смерті повернулася на Батьківщину, а коли розпочалася Друга світова війна, виїхати за кордон уже не змогла. Останній концерт оперної легенди відбувся у Львівській філармонії. Крушельницькій було 77, вона вийшла на сцену із паличкою та зачарувала усіх своїм голосом.
Вона померла через рак горла 16 листопада 1952 року. Поховали легенду у Львові, на Личаківському кладовищі поряд із Іваном Франком.
Дякуючи інноваційним технологіям, сьогодні ми з вами, дорогі читачі, можемо легко знайти записи співів чудової української оперної діви та почути її мелодійний та сильний вокал. Тож зробіть це та пам’ятайте – українці завжди були серед кращих та найвидатніших людей. Мені подобається згадувати про них та ділитися цими спогадами із вами.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар