Такий амбіційний план став результатом спостережень протягом майже двох десятиріч та переговорів між світовими лідерами. Наразі народи світу об’єднали зусилля в боротьбі з глобальною проблемою. Французький президент Франсуа Олланд, звертаючись до парламентарів, заявив, що країни мають рідкісну можливість ввійти в історію. «Ми знаходимося у вирішальній точці часу », - сказав він.
Вперше в історії спільна угода пов’язала багаті і розвинуті країни та найбідніші спільною метою – боротьбою зі зміною клімату.
Проте, текст підписаного документу не такий вже однозначний. Зокрема, угода являється юридично обов’язковою, але деякі пункти, в тому числі зобов’язання щодо обмеження викидів окремими країнами, ні. Наприклад, якщо у країни буде альтернатива, боротися з бідністю, розвиваючи промисловість завдаючи шкоди довколишньому середовищу чи боротися зі змінами клімату, то ніхто не зможе заборонити будувати нові фабрики, заводи.
Я б назвав основним досягненням Паризького саміту те, що світова спільнота нарешті почала сприймати загрозу кліматичних змін всерйоз. До того ж, тепер теорія підкріплюється фінансами: багаті країни будуть виділяти мільярди на розвиток бідних з надією, що ті будуть думати про клімат. Що ж, 100 млрд. доларів – достатньо хороший стимул для розвитку.
Виступаючи на Кліматичному саміті в Парижі, український президент Петро Порошенко підкреслив існування серйозної екологічної загрози на Донбасі та закликав світову спільноту всіляко сприяти припиненню вогню в регіоні. Я солідарний зі словами президента.
Україна сьогодні проголосила європейський курс розвитку, а це означає, що повинна виконувати європейські норми та стандарти якості.
Немає коментарів:
Дописати коментар