Думаю, що основним із досягнень зустрічі G20 можна вважати спільну заяву країн-учасників, в якій підкреслюється, що тероризм не може асоціюватися з конкретною релігією, національністю чи етнічною групою. Події в Парижі, де терористами виявилися громадяни Франції, підтверджують це.
Згідно даних «Глобального рейтингу тероризму», кількість постраждалих від тероризму в усьому світі за останній рік зросла на 80%. В Ізраїлі лише за останній місяць було здійснено більше 600 (!!) терактів, в яких загинули 11 ізраїльтян. В Україні з новою силою відбувається ескалація конфлікту на Донбасі.
Сьогодні божевільні фанатики, як і сотні років тому, намагаються розділити світ на своїх та чужих, коли «правильних» визначають за кольором шкіри, приналежності до церкви, ідеології та країні проживання. Як первісні дикуни з дрючками, аргументами в своїй боротьбі вони вибрали бомби, кулі та насилля.
У нашому світі тероризм вийшов за рамки конкретної держави чи народу. Сьогодні окремі країни найчастіше вже не в змозі впоратися із загрозою тероризму на 100%. Вони лише змушені відбивати постійні атаки.
Нещодавні масові терористичні атаки в Парижі, погрози з боку бойовиків ІДІЛ щодо атак на Вашингтон черговий раз підтверджують, що лише об’єднавши зусилля, можливо протидіяти злу терору. Виявилося, що навіть в самому центрі Європи, в місті, яке є символом любові та краси для всього світу, не можна відчувати себе захищеним.
У своєму виступі на саміті G20 американський лідер Барак Обама поставив риторичне питання главам арабських країн: «Як так трапилось, що ісламський екстремізм зумів пустити там корені?» Дійсно, чому молоде покоління проявляє все більше ненависті та нетерпимості?
Заява лідерів «Великої двадцятки» дуже важлива саме зараз. Сьогодні об’єктами насилля з боку терористів стають не ізраїльтяни, українці чи французи. Атакам вбивць піддається людство в цілому. А це означає, що лише об’єднавшись проти цього глобального зла ми зуміємо захиститися та зберегти наш світ та наші життя.
Немає коментарів:
Дописати коментар