понеділок, 30 листопада 2015 р.

Почесне консульство Держави Ізраїль в Західному регіоні України оголошує конкурс студентських відеоробіт «Україна за хвилину»


Наприкінці грудня 2015 відбудеться офіційний візит президента України Петра Порошенка до Держави Ізраїль. На підтримку дружніх відносин між Україною та Ізраїлем, Почесне консульство Держави Ізраїль в Західному регіоні України оголошує конкурс студентських відеоробіт «Україна за хвилину».

Мета конкурсу: сприяти всебічному розвитку культурних ініціатив української молоді та популяризації іміджу України в світі.

Учасники конкурсу: для участі у конкурсі запрошуються студенти вищих навчальних закладів України.

Тема конкурсу: рівно за 1 хвилину учасники конкурсу у довільний спосіб мають презентувати своє бачення держави Україна. Продемонструй світові свою країну так, як бачиш її власними очима!

Умови: робота має бути розміщена у відкритому доступі на Вашій сторінці в інтернеті з хештегом #україназахвилину або #ukraineinoneminute. Одночасно відеороботи на конкурс просимо надсилати на електронну адресу Почесного консульства Держави Ізраїль enquiries@il-consul.com

Відеоробота повинна бути представлена в електронному форматі хорошої якості. Для зйомки можуть використовуватися будь-які електронні пристрої. Тривалість ролика – не більше 60 секунд.

Винагорода: переможець отримає 10 тисяч гривень. Крім того, відеоробота, що переможе в конкурсі, буде презентована для перегляду в Кнесеті під час офіційного візиту президента України Петра Порошенка.

Останній термін для подачі конкурсних робіт – 17 грудня 2015.

Переможці конкурсу будуть оголошені 18 грудня 2015.

Для додаткової інформації звертатися за адресою enquiries@il-consul.com

Запрошуємо всіх бажаючих!

пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

28 листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодомору та політичних репресій. Сьогодні українці згадують одну з найтрагічніших сторінок у своїй історії.


Голодомор… Ця тема найболючіша з усіх, яких торкаєшся згадуючи страшні роки радянського терору. У результаті голоду 1932-1933 років, за різними оцінками, в Україні загинуло від 3 до 7 млн осіб: щохвилини Україна втрачала 17 своїх дітей, щогодини — близько тисячі, щотижня — близько 25 тисяч. За даними слідства було встановлено, що не народилися в результаті голоду близько 6 мільйонів 122 тисячі осіб.

Як потужна зброя для підкорення непокірних – голод широко застосовувався з давніх давен. Якщо нападники не могли взяти ворожі міста штурмом, то вони брали його в облогу і оборонці, знесиленні голодом, врешті здавалися на ласку переможця, або гинули. Коли у 21-му році до Льва Троцького звернулися по допомогу голодуючі селяни, той відповів: «Ви голодуєте?! Це ще не голод. Коли римський імператор Тит брав Єрусалим, матері в обложеному місті їли своїх дітей. Коли ваші матері їстимуть своїх дітей, ось тоді можете прийти і сказати: "Ми голодуємо"».

Історію своєї країни треба знати і робити висновки з її подій. У того, хто не пам’ятає свого минулого, немає майбутнього. Сьогодні ще живуть люди, які пережили ті жахливі часи. Кожне українське село у ті страшні роки мало свою книгу смерті, у якій записували тих, хто помер від голоду – вік, національність, стать.

Цього року Інститут національної пам’яті проводить заходи з ушанування жертв Голодомору, згадуючи «Людей правди» - сміливців, завдяки яким світ дізнався про Голодомор. Кожен з них міг поплатитися життям за оприлюднення дійсних фактів про смерті в Україні. Серед таких людей імена британських журналістів Ґарета Джонса та Малкольма Маґґеріджа, американського історика Джеймса Мейса, митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького, українського письменника Уласа Самчука.

Сьогодні ми маємо змогу вільно займатися спортом чи науковою діяльністю, можемо вільно висловлювати власні думки, обирати стиль одягу, читати те, що подобається, підтримувати будь-яку партію. Наші батьки могли значно менше. Батьки наших батьків не мали навіть тих можливостей, які були в їхніх дітей.

Безцінним є те, що сьогодні українці можуть вільно говорити світові про мільйони безневинно замордованих співвітчизників. Історія довела, що українці – одна із найсильніших націй світу, і я вірю в її майбутнє!

До другої річниці Євромайдану посольство США в Україні створило відеоролик, який нагадує про події тих днів.



Автори навдивовижу точно передали атмосферу, оживили дивовижний дух спільноти, цілеспрямованість та рішучість, що панувала на вулицях столиці.

В той день, звичайний пост молодого українського журналіста дав поштовх подіям, які в результаті призвели до Революції гідності. Українці вийшли, щоб відстояти свою свободу, гідність та верховенство права.

«Ми підтримуємо українців в їх постійному прагненні розвивати більш яскраве, справедливе європейське майбутнє, - йде мова у повідомленні посольства. – Ми впевнені, що Україна – це Європа, незалежно від того, що постановляє уряд».

Сьогодні, як і два роки тому, ми цілеспрямовано йдемо до демократичних, європейських цінностей, кожного дня доводячи, що український народ сам обрав свій шлях.

Друзі, пропоную вам переглянути ролик та згадати, що саме вивело тоді українців на Майдан, з чого все розпочалося.

четвер, 26 листопада 2015 р.

Друзі, сьогодні знову хочу повернутися до теми вищої освіти.


Робота Почесного консула направлена, в тому числі, і на розвиток взаємовідносин у сфері освіти між Україною та Ізраїлем.

Я завжди говорив, що люди – це основне джерело процвітання будь-якої країни. І від того, як держава підтримає освіту, напряму залежить економічний добробут та соціальне благополуччя суспільства в цілому. Сьогодні вища та спеціальна освіта набуває все більшого значення. Для успішного розвитку професіонал повинен мати не лише загальні знання, але й вузькоспеціалізовані. Кібернетику, біоніку та генетику не вивчиш самостійно.

Сьогодні Ізраїль виділяє величезні кошти на освіту – трохи менше 10% ВВП, чого не знайдеш в інших державах. За даними Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), Ізраїль займає одне з перших місць у світі за кількістю громадян з вищою освітою. В 2014 році 57% ізраїльтян здобули академічну ступінь. Незважаючи на глобальну економічну кризу, уряд Ізраїлю продовжує збільшувати фінансування своїх вузів.

Згідно з дослідженням ООН, Ізраїль має найвищий рівень грамотності серед країн регіону, а ізраїльські вузи вважаються одними з лідерів в галузі викладання інформаційних технологій. Крім того, країна посідає перше місце в світі за кількістю наукових публікацій на душу населення.

Чим може похвалитися Україна? Тут, швидше, можна скласти анти-рейтинг. Не так давно наша країна приєдналася до Болонської системи навчання. Але чи змінилося щось в дійсності?

Україна дуже пишається тим, що велика кількість випускників шкіл мають вищу освіту. Але при цьому, диплом про вищу освіту часто стає чимось на зразок довідки про закінчення середньої школи: реальний рівень знань випускника ніяк не залежить ні від вузу, ні від оцінок, які можна побачити в атестаті. Нещодавно в інтерв'ю один з українських високопосадовців, на запитання журналіста про те, навіщо Україні стільки фахівців-інженерів, якщо їм ніде працювати, відповів, що держава не зобов'язана займатися їх працевлаштуванням. Тепер, згідно з новими правилами, ці функції має виконувати ВНЗ, який взяв студента на навчання.

Дозволю собі також нагадати, що зовсім недавно Кабмін запропонував Верховній Раді знизити витрати на освіту в країні, пояснюючи це важким економічним становищем у країні. Які перспективи чекають Україну при такому підході до системи освіти? Не хотілося б бути песимістом, але факти річ уперта.

Однак сьогодні українські молоді люди мають можливість здобувати освіту в Ізраїлі. Культурний центр під патронатом Почесного консульства регулярно проводить спеціальні семінари, на яких молоді люди можуть дізнатися про особливості системи вищої освіти в Ізраїлі, можливості отримання гранту на навчання, а також про субсидовані програми і проекти провідних ізраїльських вузів.

Я, як Почесний консул Ізраїлю, і далі буду докладати зусиль для консолідації культурних і освітніх зв'язків між нашими країнами. Майбутнє наших дітей залежить від нашого сьогоднішнього вибору.

середа, 25 листопада 2015 р.

МАУ збільшує кількість рейсів між Львовом та Тель-Авівом


Пані та панове!

Наша ініціатива з відкриттям прямого рейсу між Львовом та Тель-Авівом має позитивне продовження: починаючи з 24 січня 2016 року авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» збільшує кількість польотів за маршрутом Львів – Тель-Авів - Львів до двох рейсів на тиждень.

Крім прямих регулярних рейсів, які здійснюються що середи, тепер пасажири матимуть змогу подорожувати між двома містами і що неділі. Рейси будуть виконуватися на сучасних літаках «Боїнг -737 », в яких передбачено два класи обслуговування – бізнес та економічний.

Як ви пам’ятаєте, в травні 2015 року Почесне консульство разом з Посольством Ізраїлю та компанією МАУ урочисто відкрили регулярне повітряне сполучення між Львовом та Тель-Авівом.

На мій погляд, прямі рейси між Львовом та Тель-Авівом – це вагомий крок для підтримки родинних, дружніх та партнерських зв’язків між ізраїльтянами та українцями. Сьогодні в Ізраїлі проживає близько 400 000 родин, вихідців з України.

Безумовно, ці люди цікавляться всім тим, що відбувається в Україні, у них тут залишилися друзі, у багатьох є спільний бізнес з українськими партнерами.

Можливість літати до Львова напряму – це значна економія коштів та часу. Затребуваність рейсу говорить сама за себе – спочатку рейс планувався як літній та сезонний, тепер це постійні польоти 2 рази в тиждень. Ізраїльтяни приїжджають до курортів Західної України, українці летять до Ізраїлю з метою відпочинку, медичного туризму, паломництва.

Я вважаю, що сполучення між обома країнами – одне із найважливіших питань на сьогоднішній день. Це можливість продемонструвати іноземним партнерам економічну та соціальну стабільність регіону, можливість привабити інвестора в українські проекти.

вівторок, 24 листопада 2015 р.

Німці вибачилися за маркування ізраїльських товарів


Доброго дня!

Історія з маркуванням ізраїльських товарів в Європі триває. Все більше людей усвідомлюють абсурдність подібних заходів, вважаючи їх надуманими і такими, що суперечать здоровому глузду.

Слідом за окремими політиками Єврозони, про це неоднозначне нововведення висловлюються і самі бізнесмени, яким і запропонували нові умови роботи. Так представники найбільшої в Європі німецької мережі торгових центрів КаDeWe повідомили, що в повному обсязі повертають на прилавки товари, вироблені за «зеленою лінією» в Ізраїлі. При цьому маркувати ізраїльські товари вони не мають наміру.

Раніше всі товари, вироблені в Ізраїлі, були зібрані з полиць торгових центрів, для перевірки та маркування. Німеччина маркує єврейські товари - досить сумна аналогія.

Тепер же, керівництво торгового центру принесло вибачення перед ізраїльськими виробниками «за непорозуміння». Крім того, адміністрація торговельній мережі підкреслила, що КаDeWe заперечує дискримінацію та нетерпимість у будь-якій формі.

Мені хочеться вірити, що рано чи пізно політики усвідомлять те, що світ не може ділитися на ізраїльтян, німців, французів чи американців, кращих і гірших. Поки пересічні громадяни бачать на полицях звичні товари з позначками, і їх це здатне дивувати - ми будемо жити в мирі та дружбі. Будь-яка ксенофобія не може бути виправдана хорошими намірами, політичними преференціями. Її причина - тільки в страху і нерозумінні.

понеділок, 23 листопада 2015 р.

Україна приєдналася до програми ЄС «Креативна Європа»


Друзі!

Сьогодні готовий поділитися з вами радісною новиною: 19 листопада Україна підписала Угоду з Європейською комісією про участь нашої країни в програмі ЄС «Креативна Європа». Програма є однією з найбільших проектів Європейської Комісії в культурно-гуманітарному напрямку.

Програма «Креативна Європа» розрахована на 2014-2020 рр.. Вона представляє великі фінансові можливості для розвитку культурного та креативного секторів у країнах-членах ЄС та країнах-учасницях «Східного партнерства». Орієнтовний обсяг фінансування – 1,46 млрд. євро.

Обличчя країни у світі «роблять» не тільки політики, але й люди культури. Пісня, поезія чи музика переживуть своїх авторів у віках, ставши містком між поколіннями і народами. Це добре видно на історичному прикладі як українського, так й ізраїльського народів, які зберегли свою ідентичність, відродилися як нації саме завдяки збереженим культурним традиціям.

Почесне Консульство Ізраїлю активно підтримує починання єврейських культурних організацій на території України. За підтримки Консульства працює Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар'є», молодіжні клуби, проходять концерти. Я вважаю, що сьогодні як ніколи важливо підтримувати молодіжні проекти. В умовах військової агресії культура може стати тим громовідводом, який дозволить висловити свої емоції про накипіле.

Україна завжди була багата талантами: у нашій традиції - відкритість світу, гуманізм і відсутність будь-якої ксенофобії. Сьогодні, коли Україна змушена захищати свої кордони, питання культурних цінностей вийшло на передній план. Через культурні цінності ми усвідомлюємо себе як єдину націю. Думаю, ви погодитеся, що сам імідж країни багато в чому залежить від використання культурного потенціалу.

Впевнений, співпраця в рамках «Креативної Європи» дозволить показати себе на європейській арені і перейняти традиції європейських народів. Сподіваюся тільки, що українська культура не стане черговий раз заручницею бюрократів або корупціонерів. Україна поділяє європейські цінності. Тепер прийшла черга знайомити Європу ближче з українськими традиціями.

субота, 21 листопада 2015 р.

Друзі, чи любите ви тварин так, як люблю їх я? А чи знаєте ви, чим зайняті ваші улюбленці, поки чекають вас вдома? І я не знаю)


Проте знають розумні пристрої: з 27 жовтня в Україні стартував продаж гаджетів Petcube вітчизняних розробників. Пристрій дозволяє господарям домашніх тварин слідкувати на відстані за своїми улюбленцями.

Petcube допомагає тваринам та господарям спілкуватися та грати за допомогою смартфону.

Якщо підключити його до мережі, можливо спостерігати за тваринами, розважати їх лазерною указкою, розмовляти з ними через динаміки і тому подібне, перебуваючи в будь-якій точці світу! Впевнений, що така іграшка сподобається не лише домашнім улюбленцям, а й їхнім господарям (особливо юним).

Відмічу, що в 2014 році Petcube здобув перемогу в категорії «Найкращий hardware-стартап» престижного європейського конкурсу стартапів Europas.

Для мене завжди радісно, коли робота молодих інженерів, розвиток технологій в Україні знаходить своє втілення в певних речах. Впевнений, що пріоритетом будь-якої держави, яка хоче посісти гідне місце у сучасному світі, повинна бути підтримка розвитку подібних проектів.

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи


Події 21 листопада стали доленосними для України. Саме тоді, два роки тому, ми обрали своє майбутнє.

Українці завжди були волелюбним народом. Протягом століть ми неодноразово змушені були відстоювати право на власне існування. Наслідком цієї боротьби стало формування української нації, самоідентичності, почуття власної гідності. За роки існування Незалежної України, дві революції стали своєрідним іспитом, в якому українці знову відстоювали свою свободу.

Дуже символічно, що саме студенти стали тією силою, яка і змогла змінити хід української історії. Два роки тому на Майдан Незалежності в Києві із мирним протестом вийшла молодь, щоб заявити всьому світові, що Україна обирає європейський шлях розвитку. Молоді люди, ровесники самої держави вирішили, що саме вони можуть і зобов'язані спрямовувати Україну. І це правильно - хто, як не молодь, визначає майбутнє держави? Адже їм, нашим дітям, жити в ній у майбутньому. Тоді, 21 листопада 2013, вони зробили свій вибір.

Сьогодні ми також згадуємо тих, хто віддав своє життя в боротьбі за вільне, справедливе, цивілізоване майбутнє нашої Батьківщини. Тисячі патріотів пожертвували собою за право своєї країни самостійно вирішувати свою долю. Чи не марною була їхня жертва? Історія розсудить.

У нинішньому році заходи, присвячені Дню Гідності та Свободи, пройдуть під гаслом «Вільні створюють майбутнє!». 21 листопада, згідно з указом Президента Петра Порошенка, у всіх містах України пройдуть урочистості та меморіальні заходи за участі офіційних осіб, громадських діячів, а також учасників революційних подій в Україні в 2004, 2013-2014 роках, сімей Героїв Небесної сотні, учасників АТО, волонтерів і духовенства.

Безсумнівно, всі ми повинні пам'ятати, якою ціною отримали нашу Незалежність, зобов'язані вшанувати всіх тих, хто боровся за наше з вами майбутнє, часом ціною власного життя. Всі вони, як і ми, хотіли жити у мирній, вільній і процвітаючій Україні. Сьогодні саме від нас залежить, якою дорогою піти далі.

пʼятниця, 20 листопада 2015 р.

Друзі, сьогодні хочу поділитися з вами деякими думками про охорону здоров'я матері та дитини.


У сучасній Україні, коли всі ресурси держави спрямовані на підтримку знесиленої економіки і захист своєї території, ми не можемо забувати про найважливіше - здоров'я наших дітей. Майбутнє покоління - це майбутнє нації. Вважаю, що охорона здоров'я майбутніх матерів повинна стати пріоритетом державної політики.

Зараз Україна перебуває в стані як економічної, так і демографічної кризи. Населення країни стрімко старіє, а це тягне за собою ще більшу кризу в економічному розвитку. Слабка державна підтримка соціальних сфер фактично сприяє цьому процесу. Якщо вчасно не зупинитися, то за прогнозами ООН до 2050 року кількість населення України скоротиться до 34 мільйонів чоловік. Україну можна буде назвати вимираючої країною, країною пенсіонерів?

Як повідомив Президент Петро Порошенко, виступаючи у вересні на Саміті сталого розвитку ООН, за останні 15 років в рамках програми Цілей розвитку тисячоліття Україна майже вдвічі знизила рівень дитячої смертності та змогла покращити охорону здоров'я матері. Однак, ці показники, через події на Сході країни, знову падають. Рівень материнської смертності у нас залишається одним з найвищих у Європі.

За інформацією Дитячого фонду ЮНІСЕФ, смертність вагітних жінок і породіль в Ізраїлі - одна з найнижчих у світі. Єврейська держава разом із ще кількома країнами знаходиться на третьому місці в міжнародному рейтингу. З 1990 року смертність вагітних і породіль в Ізраїлі скоротилася на 54,5%.

Крім Ізраїлю в топ країн, де породіллі можуть почувати себе в безпеці, увійшли також Ісландія, Швеція, Греція та Польща.

Які причини таких високих показників? На що повинні звернути увагу чиновники МОЗ в Україні? Відповідь проста і складна одночасно: рівень медицини в Ізраїлі є одним з кращих в світі, держава постійно збільшує кількість медустанов, які стежать за здоров'ям матері та дитини.

Зрозуміло, що дуже важко забезпечити сталий розвиток медицини там, де йдуть бойові дії. Однак, приклад Ізраїлю в даному випадку є показовим. За роки перманентної агресії з боку сусідів, він не тільки зміг підняти рівень економіки, а й створити для своїх громадян одну з найкращих у світі систем охорони здоров'я. А це, безсумнівно, є запорукою існування нації і самої держави в майбутньому.

У своїх постах я часто говорю, що українським чиновникам є чому повчитися у ізраїльських колег. Тема охорони здоров'я матері та дитини не виняток.

четвер, 19 листопада 2015 р.

Європа розпочала бойкот ізраїльських товарів


11 листопада Європейський союз почав маркування товарів, що вироблені за «зеленою лінією», тобто на територіях Іудеї, Самарії, Голанських висот і Східного Єрусалиму. Товари, що надходять на європейський ринок, позначать спеціальним знаком.

Сьогодні жителі Ізраїлю потребують особливої ​​підтримки на тлі постійних терористичних актів. Замість цього Брюссель вирішив, що саме час надати якийсь «особливий статус» групі ізраїльських товарів. Не схоже на політику добросусідства.

Однак не всі європейці готові підтримати рішення Єврокомісії. Наприклад, Угорщина не має наміру маркувати ізраїльські товари. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіятро. На його думку, спеціальні позначки на товарах ніяк не допоможуть у врегулюванні палестино-ізраїльського конфлікту.

Крім того, голова делегації Європарламенту зі зв'язків з Ізраїлем Фульвіо Мартушелло прямо заявив про те, що рішення маркувати ізраїльські товари було помилкою. За його словами, багато європейських країн сумніваються в правильності цього рішення.

Особливо показовим на цьому фоні є те, що Європа не збирається відмовлятися від ізраїльських технологій або зброї. Їх не маркують, не виділяють для них окремі полиці, не закликають не користуватися ними. Це - політика подвійних стандартів у дії, панове!

На сьогоднішній день, Євросоюз є найбільшим торговим партнером Ізраїлю: щорічний експорт ізраїльських товарів становить близько 15,6 млрд шекелів. Майже половину з них вироблено за «зеленою лінією». Багатьом з вас добре знайомі продукти харчування, косметика, техніка або одяг вироблені в Ізраїлі. Для більшості «Made in Israel» є знаком якості та надійності.

У що вил’ється таке необдумане рішення ЄС? Чи допоможе воно палестинцям, євреям або самим європейцям? На сьогоднішній день МЗС Ізраїлю має намір підготувати список заходів у відповідь щодо Євросоюзу - цілком очікуваний хід. Однак, поки політики грають економікою, санкціями і двозначними маркуваннями, програють тільки прості громадяни.

середа, 18 листопада 2015 р.

Україна в «Євро-2016»!


Вітаю українську збірну з футболу з виходом у фінальну частину чемпіонату «Євро-2016»!

Свято спорту, яке продемонстрували українські спортсмени, виявилося надзвичайно «валідольним». Але, після впевнених перемог нашої команди в попередніх матчах, я не сумнівався в їхній перемозі.

Перевага української збірної була очевидною ще після минулого матчу зі збірною Словенії. І, хоча протягом всієї гри глядачів не відпускало відчуття тривоги, українці довели, що гідні найвищих п'єдесталів! Ярмоленко, як завжди, виявився на висоті і здобув для команди путівку на Чемпіонат Європи.

У наш божевільний час, коли втомлюєшся від поганих новин, перемоги українських спортсменів важливі як ніколи: вони повертають впевненість, змушують згадати, що разом ми справжня сила.

Бажаю нашим футболістам подальших яскравих перемог на «Євро-2016»! Ми віримо в український футбол і вболіваємо за вас!

вівторок, 17 листопада 2015 р.

Боротьба зі світовим тероризмом та допомога біженцям – підсумки G20


Вчора в Анталії закінчився саміт «Великої двадцятки». Лідери світових держав говорили про посилення боротьби зі світовим тероризмом, незворотності наземної операції в Сирії, потепліня у відносинах з Москвою, а також зростаючу проблему біженців. Питання України, на фоні терактів в Парижі, відійшло на другий план.

Думаю, що основним із досягнень зустрічі G20 можна вважати спільну заяву країн-учасників, в якій підкреслюється, що тероризм не може асоціюватися з конкретною релігією, національністю чи етнічною групою. Події в Парижі, де терористами виявилися громадяни Франції, підтверджують це.

Згідно даних «Глобального рейтингу тероризму», кількість постраждалих від тероризму в усьому світі за останній рік зросла на 80%. В Ізраїлі лише за останній місяць було здійснено більше 600 (!!) терактів, в яких загинули 11 ізраїльтян. В Україні з новою силою відбувається ескалація конфлікту на Донбасі.

Сьогодні божевільні фанатики, як і сотні років тому, намагаються розділити світ на своїх та чужих, коли «правильних» визначають за кольором шкіри, приналежності до церкви, ідеології та країні проживання. Як первісні дикуни з дрючками, аргументами в своїй боротьбі вони вибрали бомби, кулі та насилля.

У нашому світі тероризм вийшов за рамки конкретної держави чи народу. Сьогодні окремі країни найчастіше вже не в змозі впоратися із загрозою тероризму на 100%. Вони лише змушені відбивати постійні атаки.

Нещодавні масові терористичні атаки в Парижі, погрози з боку бойовиків ІДІЛ щодо атак на Вашингтон черговий раз підтверджують, що лише об’єднавши зусилля, можливо протидіяти злу терору. Виявилося, що навіть в самому центрі Європи, в місті, яке є символом любові та краси для всього світу, не можна відчувати себе захищеним.

У своєму виступі на саміті G20 американський лідер Барак Обама поставив риторичне питання главам арабських країн: «Як так трапилось, що ісламський екстремізм зумів пустити там корені?» Дійсно, чому молоде покоління проявляє все більше ненависті та нетерпимості?

Заява лідерів «Великої двадцятки» дуже важлива саме зараз. Сьогодні об’єктами насилля з боку терористів стають не ізраїльтяни, українці чи французи. Атакам вбивць піддається людство в цілому. А це означає, що лише об’єднавшись проти цього глобального зла ми зуміємо захиститися та зберегти наш світ та наші життя.

понеділок, 16 листопада 2015 р.

Євросоюз створив комітет протидії російській пропаганді



У сучасному світі складно уявити життя без інформації, без засобів зв’язку, без телефону, а телебачення та соціальні мережі іноді навіть кидають виклик реальному світові. Тисячі людей кожного дня поспішають донести в наш дім інформацію про погоду, курс національної валюти чи зміни в державній політиці. Сьогодні День працівників телебачення, радіо та зв’язку.

Думаю, їхню роботу переоцінити дуже важко. «Хто володіє інформацією, той володіє світом» - це гасло давно відоме всім. Цифрові канали комунікації поширюють інформацію в режимі реального часу і по всьому світу за долі секунди. Добре це чи погано? Адже саме ЗМІ багато в чому формують свідомість кожної людини будь-якої розвинутої країни. Оперативно дізнатися новини чи навчатися онлайн – це чудово. Проте є також інша сторона медалі – інформація, яка потрапила в руки «не тих» людей стає могутньою зброєю.

Всі ми спостерігаємо як події, що відбуваються в Україні, «відеозмінюються» після вмілої обробки в руках певних «журналістів». І ось перед очима розп’яті діти, немовлята, фаршировані снігурами та інші картинки, які яскраво створені сучасними технологіями. Так яскраво, що люди щиро в це вірять.

В такі моменти я згадую період холодної війни. В той період будь-яка думка напряму залежала від рядків газет та голосу диктора. Час циклічний? Так, напевно, тому що сьогодні відбувається все теж саме. Сучасний світ знову намагається розділитися на декілька протилежних таборів, звинувачуючи один одного в усіх гріхах. Важко зрозуміти, де ж правда.

Сьогодні Євросоюз створює структуру, основною метою якої буде викриття неправдивої інформації російських ЗМІ. Оглядом дезінформації займеться команда добровольців, яка отримала назву EU Task Forces. До групи ввійде більше 300 фахівців з 30 країн. Ця багатонаціональна команда має на меті продемонструвати європейцям обсяг дезінформації російських ЗМІ, який вони отримують кожного дня.

Нагадаю, що бюджет пропагандиського гіганта Russia Today в декілька разів перевищую бюджет комерційного ВВС. З такою машиною сперечатися важко, але необхідно.

Сучасна людина, як і її пращури, продовжує жити у полоні міфів та казок. Чи можемо ми відрізнити реальність від брехні? Шлях один – жити за совістю, завжди залишатися людиною, керуватися моральними принципами, а не модою та загальними настроями.

неділя, 15 листопада 2015 р.

Сьогодні мій пост про сучасні досягнення українських авіаконструкторів.



У неділю не хочеться говорити про політику та повсякденні проблеми. Сьогодні мій пост про сучасні досягнення українських авіаконструкторів. На сьогоднішній день, коли економіка обезкровлена воєнними діями на Сході країни, вітчизняні інженери гідно представляють нашу країну на світовому ринку та складають реальну конкуренцію провідним КБ.

На аерокосмічному салоні Dubai Air Show-2015 Україна презентувала нові Ан-178 та Ан-132.

Ан -178, збудований як заміна відомого ветерана Ан-12, може ефективно експлуатуватися в умовах Близького Сходу та Африки. За оцінками фахівців, потреба світового ринку складає близько 300 таких літаків.

Багатоцільовий транспортний літак нового покоління Ан-132 буде вироблятися в співпраці з партнерами з Королівства Саудівської Аравії за участю провідних авіаційних світових компаній. У майбутньому Саудівська Аравія планує збудувати на своїй території завод з виробництва цих лайнерів.

Сьогодні реальність диктує свої умови, тому український авіапром активно шукає нові ринки збуту в Африці, на Близькому Сході і на Заході. В планах у вітчизняних конструкторів – переорієнтація виробництва та заміна російських комплектуючих українськими аналогами. Я вважаю таку стратегію не лише проявом справжнього патріотизму, але й реальним кроком до стабільної та незалежної економіки.




субота, 14 листопада 2015 р.

Сьогодні в Парижі в результаті ряду терористичних атак було вбито більше 150 людей, приблизно 200 отримали опіки та поранення.


Сьогодні в Парижі в результаті ряду терористичних атак було вбито більше 150 людей, приблизно 200 отримали опіки та поранення. Цей божевільний акт насильства та агресії шокував увесь світ.
В цей страшний час я від імені жителів України та Ізраїлю хочу виразити своє глибоке співчуття народу Франції у зв’язку з жорстокими вбивствами парижан.
Ні одна країна не може залишатися байдужою до того, що відбулося. Увесь світ має об’єднатися у єдиний фронт безжальної боротьби з тероризмом.
Загроза терористичних актів у сучасному світі розповсюдилася не тільки на країни, де проходять активні бойові дій. Навіть у мирних державах, які не мають військових конфликтів на своїй території, прості громадяни не можуть бути впевнені у своїй безпеці.
Ми вимушені закривати кордони, закривати свої домівки й остерігатися зовнішнього світу, тому, що група жорстоких вбивць вирішила, що вони в праві керувати людськими долями, вирішувати кому жити, а кому вмирати.
Народ України, як і народ Ізраїлю, знає з власного досвіду, що таке агресор: за останні декілька років ми навчилися відрізняти свої від чужих. Ніколи і ніде терористи не повинні бути «своїми». Від демагогії і популізму необхідно переходити до жорстких и рішучих дій у боротьбі з цією чумою 21 століття.
Сьогодні усі наші думки з народом Франції!
Усі ми молимося за душі невинно вбитих. Нехай наше спільне співчуття та підтримка хоч трохи полегшить біль сімей, тих хто загинув та найшвидшому одужанню ранених.
Мирного неба над головою нам усім!

пʼятниця, 13 листопада 2015 р.

У суботу у Вашингтоні відбулася урочиста церемонія відкриття меморіалу пам'яті жертвам Голодомору 1932-1933 рр.


Вважаю дуже символічним те, що подібний меморіал відкривається саме зараз, коли український народ знову відстоює право на власне існування. США, як стратегічний партнер, не раз підтримували Україну, висловлювали солідарність в її боротьбі за незалежність і свободу.

Меморіал побудовано спільними зусиллями уряду України та американською українською діаспорою в пам'ять про мільйони українців, які загинули в результаті голоду.

Меморіал був встановлений на Капітолійському пагорбі в безпосередній близькості з комплексом будівель Конгресу США на площі Колумба перед найбільшим залізничним вокзалом американської столиці Union Station.

На відкриття та освячення пам'ятника приїхали тисячі українців з різних штатів, а також американці українського походження. Участь у відкритті також взяла дружина президента Марина Порошенко, американські сенатори та представники дипломатичного корпусу, а також духовні, культурні та громадські діячі.

Монумент являє собою бронзову плиту, встановлену на кам'яній основі, на якій зображено поле з пшеничних колосків. Вони символізують мільйони життів, знищених під час штучного голоду. У конкурсі перемогла ідея меморіалу американки українського походження Лариси Курилас.

Президент Петро Порошенко з нагоди відкриття пам'ятника звернувся до учасників церемонії в відеозверненні.

Також під час церемонії транслювалося відеозвернення Президента США Барака Обами, зачитувалися звернення колишнього Президента США Джорджа Буша, кандидата в Президенти, колишнього держсекретаря США Хілларі Клінтон, конгресменів і сенаторів.

США завжди висловлювали солідарність з Україною в її прагненні до демократичних цілей. Відкриття меморіалу черговий раз демонструє, що Сполучені Штати і Україна поділяють однакові цінності. Американці, як і українці, розуміють, що найцінніше - це людське життя. Сьогодні українці знову занадто близько зіткнулися з необхідністю захищати себе. Тому подібну демонстрацію підтримки з боку наших союзників не можна переоцінити.

Я солідарний зі словами Марини Порошенко, яка у своєму виступі сказала: «Ми поминаємо кожну душу, кожну жертву і кожного мученика. Цей пам'ятник - відродження нашої національної пам'яті. І мені б дуже хотілося, щоб цей постамент став застереженням злочинів проти людства і людяності в усьому світі».











четвер, 12 листопада 2015 р.

Підготовка до проведення 75-річчя трагедії Бабиного Яру



11 листопада в Будинку уряду відбулося друге засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення заходів, присвячених 75-ій річниці трагедії Бабиного Яру. У засіданні взяли участь співголови оргкомітету Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк і голова Адміністрації президента Борис Ложкін, члени уряду, представники українських та міжнародних єврейських організацій, науковці, політики, громадські діячі, представники культурних відомств, духовенства, народні депутати.

Як Почесний Консул Ізраїлю, я також був запрошений для роботи в комітеті.

Дуже приємно констатувати той факт, що вже за підсумками першого засідання є результати - у Бабиному Яру встановлена ​​система охорони і відеоспостереження, яка дозволить припинити акти вандалізму, що постійно здійснюються над монументами. Це вкрай важливий і потрібний крок, тому що тільки за останній рік пам'ятник Мінори було осквернено більше 6 разів.

На вчорашньому засіданні комітету обговорювалися питання підготовки майбутнього заходу, створення фінансового фонду і тематичної символіки. Планується провести конкурс серед архітектурних бюро, у тому числі іноземних, із створення пам'ятного меморіалу, подібного до знаменитого Яд ва-Шема в Єрусалимі. Для реалізації цієї ініціативи буде проведена конференція меценатів, готових спонсорувати створення подібного монумента.

Також було внесено пропозицію створити в парковому комплексі «Бабин Яр» алею праведників, де буде вшановано пам'ять не тільки українців, які рятували євреїв, а й партизанів, підпільників, циган, військовополонених - всіх тих, хто прийняв смерть від нацистських катів.

Потрібно сказати, що в Бабиному Яру досі немає експозиції про трагедію. Планується, що будівлю на Мельникова 48 буде виділено під музей Бабиного Яру, де подібна експозиція буде завжди відкрита до відвідування для киян та гостей столиці.

Бабин Яр - місце сакральне. Це перший прецедент в історії, коли більше 150 000 представників однієї національності були просто знищені. Тільки за те, що вони євреї. Ми повинні шанувати, охороняти і берегти місце останнього подиху невинно вбитих.

Цю криваву статистику потрібно передавати з покоління в покоління, пояснювати, розповідати і показувати, змушувати зрозуміти і відчути весь страх і жах скоєного, щоб ніколи і нікому не спало на думку повторювати подібне.

12 серпня 2015 Президент Петро Порошенко підписав указ «Про заходи у зв'язку з 75-ю річницею Бабиного Яру», яким і було створено Організаційний комітет з підготовки та проведення урочистого заходу у вересні 2016. Вже сьогодні на цей захід планується запросити Канцлера Німеччини Ангелу Меркель і прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху, глав інших європейських держав, відомих публічних діячів, представників культури та бізнесу.

Україна повинна підготуватися до проведення цієї події належним чином і показати всьому світові, що ми знаємо, пам'ятаємо і шануємо свою історію.

середа, 11 листопада 2015 р.

Українських програмістів запрошують на роботу до Ізраїлю


Друзі, вчора я писав про значний досвід Ізраїлю у сфері кібербезпеки. Україна має гарний приклад для наслідування – ізраїльські фахівці готові ділитися своїми знаннями з українськими колегами. Про співробітництво між Україною та Ізраїлем у сфері IT- технологій, сільського господарства, медицини, науки та культури сказано багато слів. Сьогодні хочу розповісти про черговий метод взаємодії між нашими країнами.

Як ви знаєте, Ізраїль є одним із світових лідерів у сфері інформаційних технологій. Проте, на фоні постійно зростаючого попиту на ринку ІТ, ізраїльським компаніям не вистачає співробітників для того, щоб забезпечити такий об’єм роботи. Нагадаю, що населення Ізраїлю складає лише близько 8,5 мільйонів людей, а попит на програмістів зростає в середньому на 12-15% щоквартально.

За словами засновника ізраїльської компанії SimilarWeb Ора Офера, на даний момент Ізраїлю не вистачає близько 10 тисяч програмістів. Ось чому компанії шукають нових співробітників та відкривають офіси в Україні.

На мій погляд, такий спосіб співробітництва взаємовигідний: українські програмісти отримують престижну роботу в міжнародних компаніях, розширюють свій досвід, а ізраїльські фірми знаходять фахівців високого рівня.

В сучасному світі, де глобалізація набирає обертів, помалу стираються кордони між країнами, люди стають ближчими один до одного, навіть знаходячись на відстані. Сьогодні можна проживати на одному континенті та успішно працювати на іншому, навіть не виходячи зі свого будинку. Для молодих українців відкривається безліч можливостей для того, щоб себе проявити.

Дуже сподіваюся, що подібна взаємодія між Україною та Ізраїлем буде успішно продовжена і в подальшому, тим більше, що наші країни відкриті для співробітництва з усіма!

вівторок, 10 листопада 2015 р.

Сьогодні мій пост про сучасні види загрози та захисту від них. Мова піде про кібербезпеку, лідером в якій є Ізраїль.


Поступово все наше життя оцифровується: в комп’ютері ми зберігаємо сімейні фото, листування з рідними, інформація будь-якого підприємства давно вже з амбарної книги та гори паперу була перетворена в акуратну коробочку з набором кнопок.

Проте разом з тим, з’явилися і нові види злочинів: хакери зламують банківські системи, сайти великих корпорацій, крадуть інформацію та гроші в необмежених розмірах, проникають в оборонні системи. Все це приносить значний збиток економіці різних країн та стає серйозною загрозою для безпеки.

Така серйозна необхідність захищати державу від нескінчених атак, вплинула на появу великої кількості різноманітних захисних технологій в Ізраїлі.

За минулий рік Ізраїль здійснив різкий технологічний стрибок. За даними Національного бюро щодо кібербезпеки Ізраїлю, 10% від об’єму всіх світових технологій в даній області припадає на компанії, які були створенні в Ізраїлі. Тільки в минулому році кількість проданого програмного забезпечення ізраїльських фахівців перевищила 60 млрд. доларів.

Визнанням найвищого рівня надійності ізраїльських технологій стало рішення міжнародної корпорації «Майкрософт», яка прагне зосередити в своїх центрах в Хайфі та Герцлії всю діяльність компанії в сфері кібербезпеки. За останній рік компанія придбала п’ять ізраїльських стартапів, які займаються розробками в цій галузі.

Крім того, за версією агентства Bloomberg Ізраїль посів п’яте місце в черговому рейтингу передових інноваційних країн, випередивши такі країни як США, Швецію, Сінгапур, Францію та Великобританію.

На сьогоднішній день в інфраструктуру сфери кіберпезпеки в Ізраїлі входять близько двох сотень компаній. В Ізраїлі створені програми технологічних інкубаторів, підтримки компаній в наукових дослідженнях. Все це і призводить до того, що сьогодні Ізраїль є світовим лідером в сфері hi-tech.

В 2015 році Україна також зробила вагомий крок в IT- безпеці нашої країни: в квітні МВС України та компанія «Майкрософт» уклали угоду про співробітництво в сфері кібербезпеки. В перспективі – співробітництво в рамках програми оперативної та технічної підтримки найвищого класу Microsoft Premier Support, а також підписання Міністерством Угоди про співробітництво з питань безпеки.

Сьогодні Ізраїль готовий активно інвестувати в розвиток високих технологій в Україні. Проте, хто захоче ризикувати, вкладаючи власний капітал в країну, з високим рівнем корупції, де не має чітких правил ведення бізнесу, а особисті зв’язки важливіші ніж закони? Чи не час нашим політикам (а це означає і олігархам) замислитися про стабільний розвиток держави, тим більше, що Україна має все необхідне для цього. Головне – не заважати.

понеділок, 9 листопада 2015 р.

Сьогодні українці відзначають День української писемності та мови.


Кожна людина усвідомлює себе через слово. Саме за допомогою мови людина усвідомлює себе, пізнає світ, інших людей, може спілкуватися. Можна сказати, що мова робить нас людьми.

Для України питання рідної мови завжди було тісно пов’язане із само ідентифікацією. Існування українців як нації багато в чому залежало саме від збереження своєї мови. Завдяки мові,  звичаям, культурі українці зуміли зберегти свою ментальність, не змішатися і не асимілюватися з іншими народами. Протягом багатьох років існування українських земель у складі різних імперій та держав, не дивлячись на заборони та гоніння, українці змогли зберегти свою мову, свою душу.

Сьогодні ми особливо гостро розуміємо значення рідної мови. В сучасній Україні українська мова як і раніше є не просто засобом спілкування, але й також символом існування власне  української держави, її  права на незалежність, визнання її суверенності.

Це свято було встановлене Наказом Президента України ще в 1997 році. Воно відзначається кожного року на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники  вважають, що саме з преподобного Нестора – літописця і розпочинається писемна українська мова. Сьогодні українська мова отримала новий виток розвитку – українською говорять майже 45 мільйонів людей на усіх континентах Землі, вона входить в двадцятку  найпоширеніших мов планети.

Як сказав відомий український вчений, мовознавець Іван Огієнко, «мова – це душа кожної нації, її святиня, її  найцінніше багатство». Давайте оберігати та любити те, що робить нас людьми – рідну мову!


неділя, 8 листопада 2015 р.

Олег Вишняков - Україна і Ізраїль. У моєму сьогоднішньому пості я хочу розповісти вам про важливість підтримки, про взаємовиручку, толерантність та культурну пам'ять.


Вчора у Львові завершилася велика конференція «Лімуд» в Україні - організації, яка допомагає передавати традиції єврейської культури від покоління до покоління.
«Лімуд» - це структура, яка знайомить євреїв, які проживають за межами Ізраїлю, з рідною культурою, а також розповідає про традиції єврейського народу всьому світу. Можна сказати, що «Лімуд» зараз є рупором єврейської культури.

Конференція, яка пройшла у Львові, зібрала разом провідних представників культури, мистецтва, науковців, журналістів, бізнесменів, громадських і політичних діячів.

Конференцію відвідали Надзвичайний і Повноважний Посол Ізраїлю в Україні Елі Бєлоцерковські, письменник, драматург Олександр Володарський, художник Олександр Ройтбурд, шоумен, радіоведучий, автор Дмитро Чекалкін та інші відомі діячі.
Всі ці люди змогли передати свої знання, досвід і поділитися ідеями з молодими людьми з усієї України.

Історія «Лімуду» налічує не одне десятиліття. З компанії однодумців з'явилася організація, що об'єднала тисячі людей по всьому світу. Сьогодні в більш ніж 40 країнах світу проводяться заходи, покликані об'єднати єврейський народ. Завдяки програмам «Лімуд» молодь отримала унікальний майданчик для обміну ідеями та досвідом у різних сферах соціального, суспільного та культурного життя.

Сучасна історія України та Ізраїлю тісно пов'язані. В Ізраїлі проживає понад 400 000 вихідців з України.

Ізраїль протягом тисячоліть зберігав свою культурну спадщину. Євреї, незважаючи на багатовікові гоніння, зуміли пронести історичну та культурну пам'ять свого народу через століття, не змінивши її. Тепер, знову здобувши свою державу, ізраїльський народ збирає своїх братів по всьому світу, дбайливо оберігає свої багаті традиції.

Україна, на своєму шляху до незалежності, також не один раз була на межі знищення. Не один режим намагався стерти з лиця землі українську культуру, переписати історію. Проте українці також зберегли свої традиції, зуміли донести нащадкам всю красу і самобутність українського народу.

Вважаю, що робота «Лімуду» важлива сьогодні як ніколи, бо саме через збереження традицій і культури, через передачу знань живе і розвивається нація.

Завершенням вечора і всієї Конференції став концерт відомого російського музиканта, поета, співака, композитора і творця проекту «Ідиш джаз» Андрія Макаревича. У сучасному світі лише деякі наважуються говорити правду, жити згідно власних переконань, а не догоджаючи системі. Андрій Макаревич не боїться і не відступає від власних моральних переконань. Як кажуть, друзі пізнаються в біді.

У своєму зверненні до Великого Артиста, я підкреслив, що українці високо цінують його підтримку та участь у житті України.

Я вірю, що тільки якщо до кінця залишатися людьми, не відступати від своїх принципів, «світ зможе прогнутися під нас».

пʼятниця, 6 листопада 2015 р.

Олег Вишняков - Україна і Ізраїль. В Єрусалимі групою дизайнерів були встановлені ліхтарі схожі на гігантські 9-ти метрові квіти.

Доброго дня!

Думаю, кожний із вас погодиться з тим, що сьогодні всім нам потрібно більше позитивних емоцій, позитивних відкриттів. У сучасному світі людина більше переймається чужими проблемами – роботою, політикою, економікою. Всі ми постійно кудись біжимо, поспішаємо встигнути все на світі.

Круговерть  щоденних турбот не залишає нам місця для простих людських радостей. Адже варто лише зупинитися, щоб побачити, який прекрасний світ навколо нас! На вулицях наших міст постійно з’являються нові  творіння сучасних художників. Сьогодні всі ми стаємо глядачами, просто виходячи з дому, варто лише підняти голову.

Сучасне мистецтво давно вийшло за рамки звичних нам форм. Воно стало частиною міського пейзажу, входить в наше життя за допомогою звичайних речей.

Так в Єрусалимі групою дизайнерів були встановлені ліхтарі схожі на гігантські 9-ти метрові квіти: вони розкриваються, якщо під ними проходить людина чи проїжджає транспорт.

Автори проекту говорять, що вони створили свої «магічні квіти»  не просто для того, щоб прикрасити місто, але й для того, щоб нагадати людям, що в світі завжди є місце для дива та фантазії.

В Києві давно полюбилися Пейзажна алея, скульптура «Їжачок в тумані», Дерево бажань. Наразі група молодих художників створює на стінах столичних багатоповерхівок  мурали – гігантські картини з зображеннями фантастичних істот чи історичних особистостей. Думки щодо них розділилися, проте вони точно нікого не можуть залишити байдужими.

Впевнений, що звичайній людині в нашому тривожному світі просто необхідно більше радості, оптимізму та хороших емоцій. Пропоную вам оцінити роботу ізраїльських художників, помилуватися їх дивовижним творінням.

Друзі, а чи є у вашому місті street art, який дійсно прикрасив вулиці? Пропоную ділитися зображеннями з усіма.

четвер, 5 листопада 2015 р.

Олег Вишняков - Україна і Ізраїль. Ізраїль прийняли до «космічного клубу» ООН.

Доброго дня!

Сьогодні хочу поділитися з вами цікавою новиною: нещодавно Ізраїль став повноправним членом Комітету ООН з питань використання космічного простору в мирних цілях (COPUOS).

Членство Ізраїлю в такій авторитетній міжнародній організації підтримали представники 117 країн світу. Ізраїль зможе продовжити освоєння та використання космічного простору в мирних цілях при підтримці міжнародної спільноти.

Нагадаю, що Ізраїль, як і Україна, є космічною державою та входить до двадцятки держав, які володіють власною ракетно-космічною технікою.

Ще в 2001 році президенти України та Ізраїлю уклали угоду про співробітництво з питань освоєння космосу. На сьогоднішній день фахівці наших країн активно співпрацюють у спільних проектах, здійснюють обмін обладнанням та технічною інформацією.

Обидві наші країни і раніше співпрацювали з COPUOS. Україна, яка є повноправним членом організації ще з 1992 року, активно підтримує діяльність ООН з питань використання космічної інформації для попередження стихійних лих та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Ізраїль в рамках своєї співпраці зі COPUOS планує використовувати власні супутники Eros-A та Eros-B для космічної фотозйомки в зонах стихійних лих, приймати участь в проектах  щодо попередження падіння астероїдів на Землю.

На мій погляд, найважливішим в такому співробітництві є те, що обидві наші країни спрямовують власні зусилля на підтримку миру на планеті. Прикладом такого мирного співробітництва є також функціонування Міжнародної космічної станції. Другого листопада виповнилося рівно 15 років з моменту, коли на станцію прибув перший міжнародний екіпаж у складі американського астронавта Уільяма Шеперта, росіянина Юрія Гідзенка та Сергія Крикальова. До цієї дати NASA опублікувало 15 найкращих знімків, які були зроблені з борту МКС.

Ви всі пам’ятаєте, що історія освоєння космосу не завжди була пов’язана з мирним його використанням. Однак людство все ж навчається на власних помилках, ми розуміємо, що живемо в одному світі на всіх та зобов’язані берегти його.

Подивіться, якою крихкою та прекрасною виглядає наша планета з космосу!






середа, 4 листопада 2015 р.

Олег Вишняков - Україна і Ізраїль. Здоров’я українців – жити чи не жити.

Сьогодні хочу поговорити про найцінніше, що може бути у кожної людини – її здоров’я.
Від того, наскільки ви здорові, залежить ваше сьогодення та майбутнє. Перш за все, завжди людині бажають бути здоровим. Решта, як кажуть, додасться!

Всім відомо, що в неблагополучних країнах, з низьким рівнем соціального та економічного розвитку, люди живуть недовго. В умовах, коли смертність перевищує народжуваність, нація старіє та повільно вимирає…

Саме такі процеси зараз відбуваються в Україні. Недостатнє державне фінансування привело багато медичних закладів до цілковитого занепаду. З кожним роком закривається все більше лікувальних установ, а це означає, що громадяни не можуть отримати навіть елементарне медичне обслуговування.

Все це призводить до того, що на сьогоднішній день середня тривалість життя в Україні не досягає навіть 70 років. Зрозуміло, що в такій ситуації питання здоров’я нації стає умовою її виживання.

В той же час в Ізраїлі тривалість життя в середньому складає близько 81,5 років. Згідно цього показника Ізраїль займає 6-е місце в світі. Ізраїль – це високорозвинена країна з високим рівнем життя. Система охорони здоров’я Ізраїлю вважається однією з найкращих  у світі. Більше 3 тисяч ізраїльтян перейшли столітній рубіж.

Основними факторами, які впливають на тривалість життя ізраїльтян,  є розвинута система медичного обслуговування, правильне збалансоване харчування та здоровий спосіб життя. Ізраїльтяни вживають мало алкоголю, їдять багато овочів, фруктів та морепродуктів. Саме тому за даними ООН та ВООЗ Ізраїль посідає 6-е місце серед найздоровіших країн світу.

У квітні цього року президент Петро Порошенко зробив заяву, що реформування галузі охорони здоров’я є одним із головних пріоритетів  розвитку країни. Результатом реформи повинно бути збільшення середньої тривалості життя громадян України. Начебто все правильно. Але при цьому політики всерйоз обговорюють можливість скасування допомоги при народженні дитини. І це в країні, де смертність перевищує народжуваність. Отримати безкоштовні медикаменти, якими, наприклад, повинні бути забезпечені онкохворі – це якщо не диво, то  подвиг. А щоб їх отримати доведеться обійти таку кількість інстанцій, кабінетів, зібрати документи, підписи, печатки, стільки разів посваритися та довести свою правоту, що можна і не дожити до моменту отримання цих ліків.

І це лише одна сота проблем, пов’язаних із системою охорони здоров’я. Звичайно, в дорогих приватних клініках  все чудово. Але скільком людям сьогодні все це по кишені? Скільки українців можуть сьогодні дозволити собі правильне здорове харчування? Замість фруктів та вітамінів – алкоголь та цигарки.

Мені дуже цікаво, коли в Україні розпочнуть щось робити для звичайного громадянина не тільки на словах?

вівторок, 3 листопада 2015 р.

Олег Вишняков - Україна і Ізраїль. МЗС Ізраїлю розгляне можливість збільшення бюджету на гуманітарні програми для України.

2 листопада в рамках робочого візиту до Ізраїлю Почесний консул Ізраїлю в Західній Україні Олег Вишняков зустрівся із заступником міністра закордонних справ Ізраїлю Ципі Хотовелі.

Під час розмови Олег Вишняков та Ципі Хотовелі обговорили важливість та перспективність співробітництва України та Ізраїлю.

«Я завжди говорю, що Україна – це хороший товариш Ізраїлю. Наші народи дуже близькі і події, які зараз переживають українці та ізраїльтяни – дуже схожі. Необхідно допомагати та підтримувати один одного» - підкреслив в ході діалогу Почесний консул. – Дуже важливо, щоб ізраїльтяни розуміли, що кожний інвестований в Україну долар – це аванс до сприятливого інвестиційного клімату та взаємовигідного співробітництва».

Олег Вишняков розповів про ті програми, які вже реалізовані за підтримки Почесного консульства Ізраїлю в Західному регіоні України: прямий авіарейс МАУ Львів – Тель-Авів - Львів, програма співробітництва з найкращими ізраїльськими психологами та реабілітологами, які безкоштовно навчають українських колег, як працювати з постраждалими в зоні бойових дій. Окрема увага була приділена реабілітації та лікуванню українських військових в госпіталях Ізраїлю, а також відпочинку українських дітей, що постраждали від АТО, в ізраїльських пансіонатах.

Олег Вишняков підкреслив важливість підтримки таких ініціатив та допомоги в реалізації подібних проектів. Пані Хотовелі пообіцяла знайти можливість виділити бюджет на розширення гуманітарних програм для України.

Також Почесний консул та заступник міністра закордонних справ обговорили перспективи та можливості співробітництва України та Ізраїлю в сільськогосподарській сфері, в області IT та туризму, торкнулися питання створення ЗВТ між двома країнами.

Під час бесіди заступник міністра Ципі Хотовелі поцікавилася становищем євреїв в Україні та питанням антисемітизму.

Олег Вишняков завірив заступника міністра закордонних справ в тому, що Україна – земля, де проживають толерантні та політкультурні люди, вкрай доброзичливо налаштовані до будь-яких націй та народів. «Я запрошую Вас відвідати Західну Україну та впевнитися, що Львів – одне з найперспективніших, красивих, стабільних та благоустроєних міст, - сказав Олег Вишняков. – Коли приїжджаєш до Львова, відчуття, що ти знаходишся у Європі -  затишні кав’ярні, тихі  вулички, аромат кави та шоколаду. Доброзичлива та гостинна атмосфера».

понеділок, 2 листопада 2015 р.

Олег Вишняков - Україна і Ізраїль. Цього тижня Ізраїль відзначає День пам’яті Іцхака Рабина.

Іцхак Рабин – ізраїльський політичний та військовий діяч, борець за незалежність Ізраїлю, двічі прем’єр –міністр, лауреат Нобелівської премії миру. 20 років тому, релігійний екстреміст вбив Іцхака Рабина трьома пострілами в упор, коли прем’єр повертався з багатотисячного мітингу.

Іцхак Рабин одіозна фігура не тільки в Ізраїлі. Він багато в чому був першим: перший сабра (єврей – ізраїльтянин, який народився в своїй країні (на відміну від емігранта - репатріанта ), який став головою уряду, перший генерал, який досяг найвищої посади в державі. Саме Іцхак Рабин розпочав традицію військового лідерства в Ізраїлі. Про дії та методи правління Рабина в самому Ізраїлі ходило безліч думок, у нього були як прихильники, так і противники. Фатальний постріл зміг об'єднати всіх. Іцхак Рабин став символом боротьби ізраїльського народу за незалежність.

 Батько Іцхака був родом з України,  народився в селі Сидоровичі Іванківського району Київської області. 4 листопада в цьому селі відбудеться церемонія, на якій політичні та громадські діячі України згадають життя та діяльність великого сина Ізраїлю.

Не один раз політичні вбивства змінювали хід світової історії. Найчастіше обірвати життя великої людини набагато легше та простіше, ніж намагатися протидіяти його розуму, силі, харизмі. Авраам Лінкольн, Мартін Лютер Кінг, Джон Кеннеді, Індіра, Махатма та Раджива Ганді, Борис Нємцов ... Життя всіх цих без сумніву великих людей обірвали насильно. Обірвали зі страху й ненависті перед їх силою та генієм. У багатьох випадках такі «політичні чистки» навіть намагалися маскувати під «демократичну зміну влади» та «волевиявлення народу».

Демократія та мир не можуть будуватися на крові й смерті. Спроба закрити рота невгодному політику кулею є всього лише визнанням власного безсилля.

 Зараз Україна переживає складний період політичного становлення. В українській історії також є смерті «невгодних», які, як і у випадку з вбивством І. Рабина, залишаються нерозкритими, їх організатори не знайдені. Георгій Гонгадзе, В'ячеслав Чорновіл, Вадим Гетьман, вбивства політиків в 90-і роки, хвиля смертей за останній рік - все це ланки одного ланцюга. Мотив - зупинити процес демократичного розвитку, прогресу, повернути народ в період страху та репресій, закрити рот правді.

 Як ізраїльтяни, так і українці взяли зброю в руки, щоб відстояти рідний дім, свою землю. Чи можна такі народи залякати або зупинити? Можна вбивством лідера спробувати зруйнувати прагнення людей бути вільними та жити в нормальній, стабільній країні? Дуже сумніваюся. Хочу вірити, що рано чи пізно людство зробить висновки і вбивство, як «політичний аргумент», залишиться тільки в підручниках з історії.

неділя, 1 листопада 2015 р.

Олег Вишняков - Україна і Ізраїль. Українці вийшли на Майдан у підтримку Ізраїлю.

У неділю, 1 листопада, на Майдані Незалежності у Києві відбувся  мітинг на підтримку народу Ізраїлю. Українці вийшли на головну площу країни, щоб висловити солідарність з народом Ізраїлю.

Зі словами підтримки народу Ізраїлю виступив депутат Верховної Ради України Борислав Береза, співголови «Парламентського товариства дружби Україна-Ізраїль» Георгій Логвинський і Борислав Розенблат, депутат Микола Княжицький, голова Меджлісу кримськотатарського народу і народний депутат Рефат Чубаров.

Захід пройшов за підтримки ЦП "Патріот", Єврейської самооборони Києва, співголів «Парламентського товариства дружби Україна-Ізраїль» Георгія Логвинського і Борислава Розенблата, Єврейської сотні Майдану, за участю БФ «Воля і єдність», Волинського реабілітаційного центру, інших українських громадських організацій.

У мітингу взяли участь представники єврейських організацій, церков різних християнських конфесій, громадських організацій, представники культури і мистецтва. Сотні киян і гостей столиці прийшли підтримати ізраїльтян у боротьбі з тероризмом.

Впевнений, нікого не можуть залишити байдужими вбивства мирних громадян, кривава бійня, яку намагаються виправдати високими мотивами.

Всі ми різні, і до цього необхідно ставиться з повагою. Ніхто не повинен підлаштовуватися під одну модель існування, визнану кимось єдино правильною. Але вбивства невинних людей не можуть бути способом відстояти свої права. Людське життя - безцінне.

Коли терористи підривають бомбу в мирному місті, вбивають чоловіків та жінок, залишають сиротами дітей, це стає проблемою всіх країн, всього людства в цілому. Тому сьогодні українці вийшли на вулиці, щоб висловити свою гарячу підтримку народові Ізраїлю в боротьбі з міжнародним тероризмом.

Хвиля насильства, яка прокотилася країною за останній місяць, шокувала світову спільноту. Тисячі людей по всьому світу виходять сьогодні на мітинги, щоб підтримати право ізраїльтян на мирне життя.

Я вірю, що тільки об'єднавши зусилля в боротьбі зі світовим злом, відчуваючи підтримку один одного, ми зможемо зупинити хвилю руйнування та смерті.

Хочу подякувати громадянам України, які не залишилися байдужими до біди ізраїльського народу та прийшли, щоб висловити свою підтримку. Я хочу побажати, щоб обидва наших народи завжди жили під мирним небом.