Однозначної відповіді дозволити чи не дозволити, на мій погляд, бути не може.
Давайте розглянемо досвід країн Східної Європи, Балтії, Ізраїлю – зброя там легальна. А кількість злочинів із застосуванням вогнепальної зброї зводиться до мінімуму, тому що легально володіти зброєю – не означає стріляти з неї в першого зустрічного. Крім того, легально придбана зброя потребує реєстрації, відповідно – її легко відстежити.
Звичайно, легалізація зброї – це ризик. Особливо в нашій корумпованій країні, де всі довідки та медогляди будуть просто формальністю. З іншого боку, в Україні йде війна. Кожний другий боєць повертається з «трофеями», наслідки необережного поводження з якими ми щовечора спостерігаємо в телевізійних новинах.
Зараз на сайті Президента України електронна петиція з вимогами законодавчо затвердити право громадян на захист зібрала більше 25 тисяч підписів. Петро Порошенко петицію розглянув і доручив голові ВР Володимиру Гройсману створити робочу групу для її обговорення. Подивимося, як справи підуть далі, але зрозуміло одне – ситуація в країні, м’яко кажучи, неспокійна і надати можливість людям захистити себе – я думаю, це правильно. Суперечка в тому, що легалізація зброї допоможе озброїти бандитів та інших – ну серйозно, тому що, бандити завжди будуть клієнтами «чорного ринку», де за гроші можливо купити все.
В Ізраїлі – державі, де зброя легальна та де постійно проходять конфлікти, є чудова приказка: «Спробуй на вулиці постріляти з пістолету, отримаєш відповідь з автомату». Влада не в змозі приставити до кожного громадянина поліцейського. Потрібно навчитися захищати себе самостійно. Адже кажуть, що «Господь створив людину, а полковник Кольт зрівняв їхні права ».
Зброї в Україні багато і вона буде завжди. Питання лише в тому, хто буде контролювати її продаж: держава чи дилери чорного ринку.
Немає коментарів:
Дописати коментар