Пан Бренсон і раніше закликав своїх колег інвестувати в українську економіку, підтримував зміни в країні під час Революції гідності та наполягав на енергетичній незалежності України. Тепер же він, не дивлячись на складну економічну ситуацію в Україні, готовий вкладати гроші в розвиток українського ринку.
На форумі Бренсон виступав разом із американським філантропом Джорджем Соросом, що протягом останніх 20 років активно підтримує розвиток демократичного суспільства в Україні. На думку пана Сороса «Україна - один із найцінніших активів, які є у ЄС: і в плані військового захисту, і в плані відновлення цінностей і принципів, на яких була побудована ідея ЄС».
В той же час обидва бізнесмени наголосили, що обов‘язковою умовою для інвестування в Україну є реальне проведення реформ в нашій країні. Звичайно, ніхто не буде брати участь в непрозорих схемах, мати справу з корупційними структурами.
Що стосується стартапів, то за оцінками спеціалістів, останній рік приніс більше 100 млн долл інвестицій в цю галузь. Частина сфери IT в ВВП України минулого року склала від 3% до 5%, галузь продовжила зростання, не дивлячись на загальне падіння економіки. Перспективи тут величезні, українські інформаційні розробки користуються заслуженою повагою на ринку технологій.
Хочеться, щоб українські продукти-IT досягли врешті рівня ізраїльських , які лише за минулий рік залучили 3,4 млрд долл в економіку країни. Але для цього, і я вкотре повторюю, необхідна прозора законодавча база, підтримка держави і суворе дотримання законів.
Немає коментарів:
Дописати коментар